- UniMachines
- ›
- Grinding Machines
- ›
- Surface Grinding Machines
- ›
- Surface Grinding Machines Houfek
- ›
- Surface Grinding Machines Houfek PBM 20
Surface Grinding Machine Houfek PBM 20
Surface Grinding Machine Houfek PBM 20 was manufactured by the machine manufacturer Houfek. Machine Houfek PBM 20 was built in 2012 year.
General data | |
|---|---|
| Location | Czech Republic |
| region | Jihomoravský kraj |
| Year of manufacture | 2012 |
| Warranty | Without warranty |
| Technical condition | Good |
| Loading | The buyer organizes the loading at his own cost |
| Transport | The buyer organizes the transport at his own cost |
Technical parameters | |
|---|---|
| Length of the working table | 283.5 in |
| Width of the working table | 5.9 in |
| Machine height | 153.5 in |
| Machine length | 90.6 in |
| Machine width | 76.8 in |
| Machine weight | 1.5 short ton |
Equipment | |
|---|---|
| no data | |














































