- UniMachines
- ›
- Laboratory Machines
- ›
- Measuring Machines
- ›
- Measuring Machines MITUTOYO
- ›
- Measuring Machines MITUTOYO EURO M 544
Measuring Machine MITUTOYO EURO M 544
Measuring Machine MITUTOYO EURO M 544 was manufactured by the machine manufacturer MITUTOYO. Machine MITUTOYO EURO M 544 was built in 1994 year.
General data | |
|---|---|
| Location | Germany |
| Year of manufacture | 1994 |
| Warranty | Without warranty |
| Stock number | 14730 |
Technical parameters | |
|---|---|
| Maximum travel length X-axis | 19.7 in |
| Maximum travel length Y-axis | 15.7 in |
| Maximum travel length Z-axis | 15.7 in |
| Machine height | 94.5 in |
| Machine length | 43.3 in |
| Machine width | 35.4 in |
| Machine weight | 0.518086 short ton |
Equipment | |
|---|---|
| no data | |














































