- UniMachines
- ›
- Boring Machines
- ›
- Horizontal Boring Machines
- ›
- Horizontal Boring Machines Tavola Girevole Traslante 45 Ton.
- ›
- Horizontal Boring Machines Tavola Girevole Traslante 45 Ton. 45 Ton.
Horizontal Boring Machine Tavola Girevole Traslante 45 Ton. 45 Ton.
| Category | Boring Machines Tavola Girevole Traslante 45 Ton. › |
| Manufacturer | Tavola Girevole Traslante 45 Ton. › |
ARCHIVED AD
Horizontal Boring Machine Tavola Girevole Traslante 45 Ton. 45 Ton. was manufactured by the machine manufacturer Tavola Girevole Traslante 45 Ton.. Machine Tavola Girevole Traslante 45 Ton. 45 Ton. was built in 1990 year.
General data | |
|---|---|
| Location | Italy |
| Year of manufacture | 1990 |
| Warranty | Without warranty |
| Technical condition | Good |
Technical parameters | |
|---|---|
| Length of the working table | 94.5 in |
| Width of the working table | 102.4 in |
| Maximum table load (evenly distributed) | 99208 lb |
| Maximum headstock travel | 66.9 in |
Equipment | |
|---|---|
| Rotary table | |









































