- UniMachines
- ›
- Boring Machines
- ›
- Horizontal Boring Machines
- ›
- Horizontal Boring Machines Stanko
- ›
- Horizontal Boring Machines Stanko 2 A 635
Horizontal Boring Machine Stanko 2 A 635
Horizontal Boring Machine Stanko 2 A 635 was manufactured by the machine manufacturer Stanko. Machine Stanko 2 A 635 was built in 1985 year.
General data | |
|---|---|
| Location | Bulgaria |
| region | София |
| Year of manufacture | 1985 |
| Warranty | Without warranty |
Technical parameters | |
|---|---|
| Spindle bore | 4.9 in |
| Length of the working table | 63 in |
| Width of the working table | 49.2 in |
| Travel length X-axis (mechanical feed) | 63 in |
| Travel length Y-axis (mechanical feed) | 55.1 in |
| Travel length Z-axis (mechanical feed) | 55.1 in |
Equipment | |
|---|---|
| no data | |











































