- UniMachines
- ›
- Slotting Machines
- ›
- Gear Shaping Machines
- ›
- Gear Shaping Machines WMW
- ›
- Gear Shaping Machines WMW ZSTWZ
Gear Shaping Machine WMW ZSTWZ
Gear Shaping Machine WMW ZSTWZ was manufactured by the machine manufacturer WMW. Machine WMW ZSTWZ was built in 1954 year.
General data | |
|---|---|
| Location | Czech Republic |
| region | Jihomoravský kraj |
| Year of manufacture | 1954 |
| Warranty | Without warranty |
| Technical condition | Good |
| Loading | The buyer organizes the loading at his own cost |
| Payment | Before receipt |
| Transport | The buyer organizes the transport at his own cost |
| Status | A test can be performed |
| Stock number | 6256 |
Technical parameters | |
|---|---|
| Maximal module | 0.0393701 in |
| Minimal module | 0.314961 in |
| Maximum diameter of the gear wheel (external gear wheel) | 39.4 in |
| Diameter of the table | 35.4 in |
Equipment | |
|---|---|
| no data | |



















































