- UniMachines
- ›
- CNC Milling Machines and Machining Centers
- ›
- CNC Milling Machines
- ›
- CNC Milling Machines STYLE
- ›
- CNC Milling Machines STYLE BT 1500 E
CNC Milling Machine STYLE BT 1500 E
CNC Milling Machine STYLE BT 1500 E was manufactured by the machine manufacturer STYLE. Machine STYLE BT 1500 E was built in 2012 year.
General data | |
|---|---|
| Location | Czech Republic |
| region | Jihomoravský kraj |
| Year of manufacture | 2012 |
| Warranty | Without warranty |
| Technical condition | Good |
| Loading | The buyer organizes the loading at his own cost |
| Payment | Before receipt |
| Transport | The buyer organizes the transport at his own cost |
| Status | A test can be performed |
| Stock number | 6422 |
Technical parameters | |
|---|---|
| Length of the working table | 72.8 in |
| Width of the working table | 24 in |
| Travel length X-axis (mechanical feed) | 59.1 in |
| Travel length Y-axis (mechanical feed) | 25.6 in |
| Travel length Z-axis (mechanical feed) | 23.6 in |
| Machine height | 98.4 in |
| Machine length | 122 in |
| Machine width | 90.6 in |
| Machine weight | 5.8 short ton |
Equipment | |
|---|---|
| no data | |













































