- UniMachines
- ›
- CNC Milling Machines and Machining Centers
- ›
- CNC Milling Machines
- ›
- CNC Milling Machines QUASER
- ›
- CNC Milling Machines QUASER MV154
CNC Milling Machine QUASER MV154
CNC Milling Machine QUASER MV154 was manufactured by the machine manufacturer QUASER. Machine QUASER MV154 was built in 2011 year.
General data | |
|---|---|
| Location | Germany |
| region | Hessen |
| Year of manufacture | 2011 |
| Warranty | Without warranty |
| Technical condition | Good |
| Loading | The seller organizes the loading - included in the price of the machine |
| Payment | Before receipt |
| Transport | The seller organizes the transport at a surcharge |
| Status | A test can be performed |
| Stock number | 15826 |
Technical parameters | |
|---|---|
| Length of the working table | 47.2 in |
| Width of the working table | 19.7 in |
| Travel length X-axis (mechanical feed) | 29.9 in |
| Travel length Y-axis (mechanical feed) | 20.9 in |
| Travel length Z-axis (mechanical feed) | 22 in |
| Total power demand | 33.5 hp |
| Machine height | 110.2 in |
| Machine length | 94.5 in |
| Machine width | 78.7 in |
| Machine weight | 8.8 short ton |
Equipment | |
|---|---|
| Electronic wheel for manual operation | |
| Technical documentation | |
















































