- UniMachines
- ›
- CNC Milling Machines and Machining Centers
- ›
- CNC Milling Machines
- ›
- CNC Milling Machines ABENE
- ›
- CNC Milling Machines ABENE VHF 360 TI
CNC Milling Machine ABENE VHF 360 TI
CNC Milling Machine ABENE VHF 360 TI was manufactured by the machine manufacturer ABENE. Machine ABENE VHF 360 TI was built in 2008 year.
General data | |
|---|---|
| Location | Netherlands |
| region | Gelderland |
| Year of manufacture | 2008 |
| Warranty | Without warranty |
| Stock number | 8624 |
Technical parameters | |
|---|---|
| Length of the working table | 60.2 in |
| Width of the working table | 17.7 in |
| Maximum table load (evenly distributed) | 771.6 lb |
| Number of CNC controlled axles | 3 pcs |
| Travel length X-axis (mechanical feed) | 25.6 in |
| Travel length Y-axis (mechanical feed) | 19.7 in |
| Travel length Z-axis (mechanical feed) | 18.7 in |
Equipment | |
|---|---|
| no data | |




















































