CNC Lathe ROMI C420
CNC Lathe ROMI C420 was manufactured by the machine manufacturer ROMI. Machine ROMI C420 was built in 2018 year.
General data | |
|---|---|
| Location | Netherlands |
| region | Gelderland |
| Year of manufacture | 2018 |
| Warranty | Without warranty |
Technical parameters | |
|---|---|
| Maximum turning length (Z-axis) | 39.4 in |
| Turning diameter over bed (max) | 16.9 in |
| Turning diameter over cross slide (max) | 7.9 in |
| Diameter of the spindle bore | 2.1 in |
| Minimum rotary speed of the main spindle | 4000 rpm |
Equipment | |
|---|---|
| no data | |

















































