Band Saw Machine MEBA 330 A
Band Saw Machine MEBA 330 A was manufactured by the machine manufacturer MEBA. Machine MEBA 330 A was built in 1987 year.
General data | |
|---|---|
| Location | Netherlands |
| region | Gelderland |
| Year of manufacture | 1987 |
| Warranty | Without warranty |
Technical parameters | |
|---|---|
| Maximum shaft diameter (cut at 90 degree) | 11.8 in |
| Minimum speed of the bandsaw blade | 0 ft/min |
| Maximum speed of the bandsaw blade | 0 ft/min |
| Machine height | 66.9 in |
| Machine width | 84.3 in |
| Machine length | 74 in |
Equipment | |
|---|---|
| no data | |













































