- UniMachines
- ›
- Plasma and Gas Cutting Machines
- ›
- 2D Plasma cutters
- ›
- 2D Plasma cutters LVD
- ›
- 2D Plasma cutters LVD PHOENIX 3015-FL
2D Plasma cutter LVD PHOENIX 3015-FL
2D Plasma cutter LVD PHOENIX 3015-FL was manufactured by the machine manufacturer LVD. Machine LVD PHOENIX 3015-FL was built in 2016 year.
General data | |
|---|---|
| Location | Czech Republic |
| region | Jihomoravský kraj |
| Year of manufacture | 2016 |
| Warranty | Without warranty |
| Technical condition | Good |
Technical parameters | |
|---|---|
| Machine height | 98.4 in |
| Machine length | 418.7 in |
| Machine width | 248.6 in |
| Machine weight | 15.4 short ton |
Equipment | |
|---|---|
| no data | |















































